Podwieszany sufit w salonie – patent, który odmienił wnętrze mojego salonu

Podwieszany sufit to prawdziwy hit już od wielu sezonów. Coraz więcej osób decyduje się na to, aby wykorzystać go na przykład w swoim salonie. Muszę przyznać, że taki trend również i mnie bardzo przypadł do gustu. Warto więc dowiedzieć się, dlaczego tak dobrze sprawdzi się on w wielu różnych pomieszczeniach i, co zrobić, aby nadać mu wyrazistego charakteru. W moim salonie sprawdził się doskonale i budzi ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających mnie osób, które także marzą o niewielkim remoncie.

Pomysł na sufit, który nigdy się nie znudzi

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób urozmaicić swój salon, aby faktycznie przykuwał uwagę i był w pełni oryginalny? Ja myślałam nad tym stosunkowo długo jednak przeczytany ostatnio artykuł (na tej stronie) ostatecznie mnie zmotywował. Jego wykonanie jest stosunkowo proste, ale uzyskany efekt zachwyci każdego. Taki sufit ma wiele zalet, a przede wszystkim, nigdy się nie znudzi, ponieważ znacząco wyróżnia się na tle normalnych, klasycznych sufitów. 

Atutem podwieszanego sufitu jest to, że można zorganizować go na kilka różnych sposobów. Dzięki temu jestem pewna, że każdy z was znajdzie coś, co idealnie dopasuje się do jego gustu oraz przestrzeni, którą dysponuje. Prawdziwym hitem są podwieszane sufity z zamontowanym we wnęce oświetleniem Led. Tworzy to niesamowity klimat, zwłaszcza, wtedy gdy zdecydujecie się na światło w oryginalnym odcieniu. Jest to doskonały pomysł dla każdego, kto ceni sobie oryginalność, a jednocześnie funkcjonalność. Dodatkowo samemu można zdecydować o ilości i mocy diod. 

Ciekawym rozwiązaniem, które także brałam pod uwagę, jest wykorzystanie maty lustrzanej (jakbyście chcieli poczytać coś więcej na jej temat to wejdźcie na tą stronę https://budujemytutaj.pl/budowa/). Może ona znaleźć się na całej powierzchni sufitu lub tylko na jego fragmencie. Jej zastosowanie jest niezwykle oryginalne, ponieważ pozwala ono tworzyć interesujące efekty optyczne. Dodatkowo zastosować można miejscowe halogeny, które będą wyglądać fenomenalnie, gdy zapali się je o zmroku. Obydwa ze wspomnianych przeze mnie pomysłów, to według mnie absolutne hity, choć na pewno nie wolno zapomnieć o absolutnej klasyce, czyli o typowym suficie podwieszanym, w którym gdzieniegdzie zastosowane zostały niewielkie halogeny, które niespecjalnie przyciągają uwagę. Takie rozwiązanie polecałabym tym, którzy stawiają na prostą formę i nie zależy im na szczególnie wyszukanych, czy też oryginalnych rozwiązaniach.

Sufity podwieszane – cena

Z całą pewnością, planując remont, czyli wykonanie podwieszanego sufitu, zastanawiacie się nad kosztem takiej zabawy. Warto pamiętać, że dużo zależy od rodzaju wybranego podwieszenia oraz od tego, jakie dodatki będzie ono posiadać. Naturalnie mata lustrzana, czy podświetlenie na całej długości to będą dodatkowe koszta. Jednak cena całkowicie podstawowego sufitu podwieszanego to z reguły koszt, który waha się pomiędzy 55 a 80 złotych za metr kwadratowy. W przypadku sufitów podwieszanych wielopoziomowych cena ta może wzrosnąć o kilkanaście złotych za metr kwadratowy. 

Zobacz także:  Jak rozmawiać o podwyżce?

Mogą Ci się spodobać