Hydrożelowe płatki pod oczy to świetne rozwiązanie dla szybkie i przede wszystkim skuteczne pozbycie się oznak zmęczenia. Dzięki małemu rozmiarowi można w łatwy sposób schować je do kosmetyczki i mieć je zawsze przy sobie. Sama przekonałam się o tym, podróżując samolotem. Spędziłam w nim kilka godzin, nie mogłam spać, a moja twarz wyraźnie to pokazała. Chwilę przed lądowaniem nałożyłam płatki pod oczy, pozwalając sobie chwilę relaksu. Kiedy wysiadłam z samolotu, moja twarz była promienna! W taki sam sposób można urządzić sobie domowe SPA.
Jakie płatki pod oczy wybrać?
Spis treści
Wybór płatków pod oczy powinien być zdeterminowany tym, jaki problem pojawia się wokół oczu. Sama testowałam jedynie dwa rodzaje, jednak znacząco poprawiły napięcie skóry pod oczami. Wśród najpopularniejszych można wyróżnić:
- żelowe – świetnie radzą sobie z redukowaniem zmarszczek, ale też nawilżają. Dobrze sprawdzą się, jeśli Twoje problemy są niewielkie, gdyż ich działanie nie jest bardzo intensywne.
- hydrożelowe – wykazują zdecydowanie najsilniejsze działanie liftingujące. Nawilżenie i ujędrnienie zauważyłam już po pierwszym użyciu! Płatki tego rodzaju są tworzone wedle najnowszych technologii, co zdecydowanie jest na plus.
- Kolagenowe – najlepiej sprawdzą się, jeśli zależy Ci na rozjaśnieniu skóry i zamaskowaniu cieni pod oczami. Pozwalają skórze odpocząć, przez co niwelują opuchliznę, zaciemnienie skóry oraz inne oznaki zmęczenia.
Jak stosować płatki pod oczy?
Hydrożelowe płatki pod oczy mogą być stosowane na dwa sposoby. Pierwszy z nich to regularne stosowanie w ramach codziennej pielęgnacji nawilżającej lub odmładzającej. Osobiście zaczynam od umycia i osuszenia twarzy, a potem nakładam płatki pod oczy w taki sposób, aby jak najlepiej przylegały do skóry twarzy. Dzięki temu, że płatki są profilowane i półokrągłe są naprawdę wygodne do nałożenia. Każdy rodzaj płatków ma konkretny czas, przez jaki trzeba trzymać je na twarzy. Ja zazwyczaj ściągam je po ok. 15-20 minutach. Kiedy ściągniesz płatki, pod oczami zostanie żel – nie zmywaj go! Zamiast tego wsmaruj go w skórę, to z pewnością utrwali efekt.
Drugi sposób to okazjonalne użycie. Jeżeli czeka Cię wyjście z domu na specjalne wydarzenie lub jubileusz, również warto zastosować płatki ok. dwie godziny przed wyjściem. Wtedy efekt jest głównie upiększający, a płatki mają działanie liftingujące.
Efekty stosowania płatków pod oczy?
Płatki pod oczy przede wszystkim pomogą pozbyć się oznak zmęczenia widocznych na twarzy. Sama przekonałam się o tym, że makijaż nie jest w stanie przykryć ich wszystkich. Najintensywniej działają płatki hydrożelowe, zatem najlepiej poprawią kondycję skóry. Świetnie matują również cienie i wory pod oczami po nieprzespanej nocy.
Idealnym rozwiązaniem będzie nałożenie płatków rano, przed samym wyjściem z domu. Dzięki temu efekt utrzyma się przez cały dzień. Mój poranny rytuał pielęgnacyjny rozpoczyna się właśnie od nałożenia płatków pod oczy, dopiero później zaczynam przygotowywanie śniadania, kawy czy pakowania torby do pracy. Ściągam je chwilę przed rozpoczęciem nakładania makijażu. Siniaki i obrzęk znikają niemal natychmiastowo. Skóra staje się zaś bardziej rozświetlona, odżywiona i napięta.